Zrezygnuj z parabanku

28 sierpnia
13:33 2012

Po co nam kalkulatory kredytowe skoro banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów? Ale jednak udzielają i jak wynika z ostatnich informacji do łask zaczynają powracać kredyty konsumpcyjne.

Banki zauważyły, że klienci im wyciekają do parabanków i powoli tracą ich na rzecz firm pożyczkowych. Chociaż może kwotowy to nie wynika aż tak źle, ponieważ po stronie banków wartościowo sytuacja za pierwsze półrocze nie wygląda najgorzej, ale jednak coraz więcej klientów sięga po kredyty w parabankach. Za pierwsze półrocze banki udzieliły kredytów na około 300 miliardów złotych a parabanki jedynie 1,7 miliarda, ale jest to już znaczny wzrost w stosunku do lat ubiegłych. Dlatego banki postawiły na reklamę oraz marketing wystawiając wiele ciekawych ofert. Dlatego kalkulatory kredytowe tak teraz są potrzebne.

Tak naprawdę kalkulatory kredytowe zawsze były i są potrzebne, ponieważ pozwalają na w miarę dokładne wyliczenie kosztów kredytu i na właściwy wybór banku i kredytu. Wcześniej kiedy o kredyty było o wiele łatwiej niż obecnie, a banki nie były tak rygorystycznie nastawione do swoich klientów jak obecnie kalkulatory kredytowe nie były aż tak bardzo niezbędne, bowiem oferty aż tak bardzo nie różniły się od siebie. Teraz kredyty bardzo zdrożały oferty również są zróżnicowane więc obecnie kalkulatory kredytowe są obok rankingów i porównań najbardziej niezbędne i wiarygodne. A w parabankach nie radzimy brać kredytów, ponieważ są to firmy na które organa kontrolne nie maja aż takiego wpływu jak na banki więc można, mówiąc kolokwialnie, się naciąć. I wiele osób się nacina ponieważ koszty takich kredytów, uwaga, sięgają nawet 23 tys. proc.

Poza tym w chwili obecnej w parabankach przeprowadzana jest kontrola po tym jak klienci oskarżyli amber gold o machlojki. To bardzo dobry objaw bowiem w parabankach od dawna powinny zostać przeprowadzone kontrole.