Po gotówkę do ING

06 sierpnia
14:05 2012

Prawda jest taka, że kredyt gotówkowy cieszy się największym zainteresowaniem klientów, ale tez kredyt gotówkowym jest najsłabiej spłacanym kredytem bankowym.

Trzeba w tym miejscu mocno podkreślić, że kredyt gotówkowy oraz kredyt brany za pośrednictwem kart kredytowych to dwa kredyty najgorzej spłacające się i nic dziwnego, że banki w takiej sytuacji niechętnie udzielają takich kredytów. Nie tak odległy jest czas, kiedy banki mocno naciskały na swoich klientów, aby starli się o karty kredytowe.

To było istne rozdawnictwo kart kredytowych. No i banki przejechały się i nie chcą teraz popełnić teraz tego samego błędu. Dlatego obecnie kredyt gotówkowych stał się towarem deficytowym. Banki są już o wiele ostrożniejsze w udzielaniu takich kredytów. Zresztą nie ma teraz kredytów na rynku kredytowym, które można było łatwo dostać. Chyba, że parabankach, które nie czując nad sobą bata posuwały się coraz dalej w manipulowaniu ofertami kredytowymi oraz klientami. Z ostatnich informacji wynika, że już wkrótce może się to wszystko skończyć, bowiem skargi klientów parabanków spowodowały reakcję UOKiK, który to urząd zdecydował się przeprowadzić kontrolę w parabankach. Póki co nie znamy jeszcze szczegółów, ale już wiadomo, że na pierwszy ogień pójdzie firma amber golda. Ta sama która tak reklamowała swoje depozyty w złoto, a jak się ponoć okazało, jest to typowa piramida finansowa.

Tak czy inaczej o kredyt gotówkowy jest o wiele trudniej, ale na przykład warto sprawdzić ofertę takich banków jak: Ing bank śląski, eurobank, alior bank czy też banki z grupy bree. Na przykład w Ing bank nie pobiera prowizji a rzeczywiste oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi jedynie 12,96%.

Jest to ciekawa oferta więc namawiamy starających się o kredyt gotówkowy do jej sprawdzenia. Nie namawiamy jednak do korzystania z usług parabanków, a wręcz odradzamy.