Najtaniej w ING Bank Śląski

28 sierpnia
13:32 2012

Nikt nie lubi się tłumaczyć na co wydaje swoje pieniądze i z kredytami jest podobnie. Dlatego jeżeli staramy się o kredyt najlepiej jeżeli jest to kredyt na dowolny cel, a nie na konkretny.

Jak wiadomo kredyty hipoteczne mogą być wydane tylko na budowę lub zakup mieszkania czy domy, lub na remont lub zakup działki budowlanej. Ale już pożyczki hipoteczne mogą być wydane na dowolny cel i nikt nie musi się przed bankiem tłumaczyć na co chce przeznaczyć pieniądze. Najczęściej kredyt na dowolny cel jest kredytem gotówkowym i na dodatek krótkoterminowym.

Teraz też w ofertach są takie kredyty, ale z miesiąca na miesiąc coraz droższe. Banki wprawdzie nie postępują jak parabanki, ale mają swoje sposoby na ominięcie ustawy anty-lichwiarskiej. Parabanki się ustawą nie przejmują i w parabankach bez żadnych ceregieli można kredyt na dowolny cel dostać, ale z kolei parabanki mocno trzepią kieszenie swoich klientów, gdzie koszt takiego kredytu może sięgać nawet kilkaset procent. Jak wyliczyli fachowcy od finansów koszt kredytu w wysokości 5 tysięcy złotych pożyczonych na jeden rok wynosi 576 złotych, a jeszcze dwa miesiące temu był o 4% niższy. Ale już idąc do innego banku zapłacimy 0 37 złotych więcej.

Nic nie wskazuje na to, że tendencje te się zmienią, ponieważ banki, gdyby nie było nad nimi nadzoru prawdopodobnie postępowałyby podobnie jak parabanki. Trzeba też powiedzieć, że obecnie najtańszym bankiem jest Ing bank śląski który pobierze za taki sam kredyt tylko 300 złotych. Na drugim miejscu jest meritum bank, które proponuje swoim klientom kredyt na dowolny cel bez prowizji. Ale z drugiej strony każe sobie płacić co miesiąc 10 złotych. Czyli jak nie z tej to innej strony banki dopadają swoich klientów. Na trzecim miejscy jest bz wbk, któremu trzeba będzie zapłacić 438 złotych.

Te banki są na dzień dzisiejszy najtańsze i w tych bankach sprawdźmy najpierw oferty kredytów gotówkowych.