Pomaga wyliczyć koszty kredytu

10 sierpnia
12:22 2012

Wprawdzie na rynku kredytowym jest coraz trudniej uzyskać kredyt, ale banki jednak udzielają kredytów i trzeba przyznać, że oferta jest naprawdę bogata. Jest w czym wybierać więc warto wiedzieć jak się do tego zabrać.

Z pewnością w podjęciu decyzji o wyborze kredytu pomoże nam nie tylko ranking jakiegoś rodzaju kredytów, ale także kalkulator rat. Dlaczego akurat kalkulator rat? Dlatego, ponieważ w miarę dokładnie możemy obliczyć miesięczne koszty, czyli raty jakie będziemy co miesiąc spłacać. Krótko mówiąc kalkulator rat wyliczy nam ratę do zaakceptowania w naszej aktualnej sytuacji finansowej i rodzinnej. Oczywiście nie jest to dla banku zobowiązujące wyliczenie, ale przynajmniej będziemy mieli jaką podstawę do rozmów z bankami.

Przecież nie możemy skupiać się jedynie na jednym banku i jeden ofercie. Z pewnością jednak nie jest to już czas kiedy banki nie przykładały większej wagi do sprawdzania swoich klientów i kto tylko starał się o kredyt mógł go w banku dostać. Oczywiście jeżeli miał jakieś dochody, chociaż zdarzały się sytuacje, że udzielane były również kredyty bez zaświadczeń o dochodach. W tamtych czasach kalkulator rat był znany jedynie nielicznym osobom, a i tak najczęściej z niego nie korzystały.

Kredytobiorcom wystarczyła symulacja miesięcznych spłat, którą bank przygotowywał dla swojego klienta. Natomiast ten nie miał możliwości sprawdzenia czy przypadkiem w innym banku warunki oraz koszt kredytu nie byłyby lepsze. Tak czy inaczej kalkulator rat kredytowych to korzystne i pomocne urządzenie z którego naprawdę warto skorzystać. Jak już wspomnieliśmy oferta kredytowa nawet teraz jest dość bogata, chociaż nie oszukujmy się oferty reklamowe dość znacznie różnią się od rzeczywistych produktów.

Dlatego po to są kalkulatory, po to są rankingi, porównanie i po to są doradcy finansowi, którzy w każdej chwili służą swoją pomocą.