Tani kredyt gotówkowy online w zasięgu ręki

Tani kredyt gotówkowy online w zasięgu ręki
03 lutego
20:58 2017

Tanie kredyty gotówkowe online są wygodną alternatywą dla tradycyjnych kredytów zawieranych w oddziałach bankowych.

Z roku na rok rośnie liczba osób, które są zainteresowane zaciągnięciem relatywnie taniego kredytu gotówkowego w banku. Sytuację tę niewątpliwie potwierdzają wszelkiego rodzaju statystyki, które wiernie odzwierciedlają, ile wniosków rocznie wpływa do banków.

Polityka kredytowa banków

Niestety nastroje Polaków nie są optymistyczne. Długie kolejki do oddziałów banków oraz zaostrzone procedury i wygórowane warunki, jakie musi spełnić potencjalny kredytobiorca, nie sprzyjają poprawie humorów. Dlatego też coraz więcej Polaków decyduje się na szybki i wygodny kredyt gotówkowy w trybie online. Warto przy tym zaznaczyć, że w ten sposób można pożyczyć zarówno większą, jak i mniejszą kwotę pieniędzy, którą można poratować się w razie nagłego zdarzenia losowego.

Zainteresowanie kredytami online

Popularność pożyczek i kredytów zaciąganych poprzez Internet rośnie corocznie, największym zainteresowaniem cieszą się one w okresie przedświątecznym. Nie da się ukryć, iż sytuacja ta jest spowodowana wzmożonymi wydatkami związanymi z organizacją świąt. Coraz więcej banków w Polsce, obserwując ten trend i chęć zawierania kredytów przez klientów poprzez Internet, poszerza swoją ofertę o tego typu produkty finansowe.

Niestety pomimo wygodnego sposobu złożenia wniosku kredytowego większość banków wymaga, aby kredytobiorca zjawił się osobiście w oddziale i złożył swój podpis na umowie kredytowej. Niektóre banki, np. mBank, umożliwiają podpisanie umowy kredytowej poprzez kuriera.

Proces ubiegania się o kredyt przez Internet

Warto przyjrzeć się całej procedurze udzielania kredytu gotówkowego online. Po pierwsze, osoba zainteresowana takim kredytem powinna wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej banku. Drugim etapem rozpatrywania wniosku jest analiza zdolności kredytowej, której dokonuje bank. Na zlecenie kredytodawcy analizę tę przeprowadza analityk, który sprawdza m.in. historię klienta w BIK. Jeżeli będzie ona pozytywna, to kredytobiorca zostanie o tym poinformowany i poproszony o przybycie do najbliższego oddziału banku lub otrzyma informację, kiedy może spodziewać się kuriera z umową kredytową, którą będzie musiał podpisać, aby uzyskać środki finansowe.

Aby cieszyć się szybko i bezproblemowo zdobytym zastrzykiem dodatkowej gotówki, należy spełnić wszystkie warunki i oczekiwania banku. Pocieszające jednak jest to, że wymagania te są coraz mniej rygorystyczne i łatwiejsze do spełnienia przez potencjalnego kredytobiorcę. Niekiedy nie jest nawet konieczne posiadanie konta osobistego w banku, w którym wnioskuje się o kredyt lub pożyczkę. Warto jednak pamiętać, że często kwota udzielonej pomocy finansowej jest niższa aniżeli w przypadku kredytu udzielonego drogą tradycyjną, bezpośrednio w oddziale banku.