Z kalkulatorem w tle

28 sierpnia
13:32 2012

Coraz trudniej jest prowadzić własną nawet niewielka firmę, czas temu nie sprzyja decyzja coraz częściej firmy bankrutują nie radząc sobie decyzja kryzysem.

Zresztą założenie i rozkręcenie własnej działalności gospodarczej również przysparza wielu kłopotów, bowiem potrzebne są na to pieniądze, których najczęściej początkujący biznesmeni nie mają. Liczą na kredyty, chociaż tak naprawdę od kredytów własnego biznesu nie powinno się rozpoczynać. Kiedyś nie było z tym problemów bowiem banki przyznawały kredyty na rozkręcenie własnej działalności. Oferta była bardzo bogata, dlatego tak trudno było wybrać.

Pomóc mógł kalkulator kredytów i z takiej pomocy przedsiębiorcy korzystali. Jak wiadomo kalkulator kredytów pomaga wyliczyć koszty kredytu oraz pomaga podjąć właściwą decyzję. Niestety teraz o kredytach dla początkujących firm, czyli na rozkręcenie biznesu możemy zapomnieć. Nie ma takiej możliwości ponieważ banki nie kredytują raczkujących dopiero w tym biznesie firm, więc kalkulator kredytów nie jest nikomu potrzebny. Ale można oczywiście sprawdzić ofertę idea banku, który reklamuje się jako bank przyjazny dla firm, ale tak naprawdę mało prawdopodobne, aby udzielił takiego kredytu.

Natomiast kalkulator kredytów nie tylko jest nam potrzebny przy kredytach dla firm, ale także dla klientów indywidualnych. To fakt, że klientom indywidualnym też banki często odmawiają kredytów, ale nie oznacza to, że nie udzielają w ogóle. Oferta jest bowiem szeroka, dlatego taki kalkulator kredytów pomoże nam wybrać jak najlepszy dla nas kredyt. Tymczasem rzadko klienci banków korzystają z kalkulatorów, ponieważ albo nie wiedzą, że kalkulator kredytów w ogóle istnieje, albo nie maja komputera i internetu.

Tak czy inaczej warto z niego skorzystać, a jeśli nie potrafimy tego zrobić poprośmy o pomoc doradcę finansowego.