Kredyt bankowy ma wiele różnych wariantów

26 lutego
19:38 2013

Kredyt bankowy ma wiele różnych wariantów. Jeszcze kilka lat temu widzieliśmy zaledwie kilka ofert. Nie było takiego wyboru jak dzisiaj. Czasy na szczęście się zmieniają a nasze możliwości sukcesywnie rosną.

A to daje początek decyzjom, które mogą być albo pozytywne albo niekorzystne. Jak zmaksymalizować wszelkie korzyści, które płyną z naszych wyborów?

Otóż, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję to musimy zastanowić się czego my tak naprawdę chcemy. Bowiem jeżeli zależy nam na czasie to powinniśmy skonsultować się z wirtualnym doradcą. Jeżeli na najmniejszej ilości formalności to możemy skorzystać z instytucji poza bankowych. Natomiast jeżeli interesuje nas najtańszy kredyt to oczywiście możemy skonsultować się z bankiem lub porównać oferty na podstawie rankingów bankowych. Przede wszystkim kredyt nie jedno ma imię, więc wszystko zależy od tego jaki kredyt chcemy analizować czy gotówkowy czy hipoteczny a może kredyt refinansowy?

Wiele osób skupia się w takich poszukiwaniach na pierwszym lepszym zestawieniu, które nie daje żadnej obiektywnej wiedzy w tym zakresie. Jeżeli najtańszy kredyt znajduje się w banku, który słynie z wysokich kosztów, to musimy zmienić źródło informacji. Internet jest bowiem skarbnica wiedzy ale i różnych absurdów. Poruszając się po nim musimy wiedzieć w jaki sposób mamy to robić. Najtańszy kredyt gotówkowy znajdziemy obecnie w banku Millenium. Jest to bank, który słynie z kredytów zarówno hipotecznych jak i gotówkowych. Ów kredyt oprocentowany jest na niskim poziomie około 8%. Dodatkowo klient jest jednak zobowiązany do zapłaty 3% prowizji. Maksymalna kwota kredytu wynosi 100 tysięcy złotych.

Najtańszy kredyt hipoteczny z kolei będzie dostępny dopiero za jakiś rok .Mowa o kredycie z dopłata pod tytułem mieszkanie dla młodych.