Spis treści
Jeśli chcemy szybko pożyczyć pieniądze na rynku pozabankowym, to nie trzeba się tego na zapas obawiać. Tego typu pożyczki są bardzo bezpiecznie i przede wszystkim można wygodnie o nie wnioskować.
Szybkie pożyczki pozabankowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które jest często postrzegane jako niebezpieczne. Czy słusznie?
Czym jest szybka pożyczka?
Szybkie pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe to alternatywa dla kredytów gotówkowych. Takie pożyczki można uzyskać przez Internet, SMS lub w placówce firmy pożyczkowej. Podstawową cechą takiej pożyczki jest to, że pieniądze możemy uzyskać w bardzo krótkim czasie. Wynika to z faktu, że procedury weryfikacyjne i decyzyjne zostają zminimalizowane.
Dzięki temu klienci, którzy mają potrzebę pozyskać pieniądze jak najszybciej, nie czekają. Pożyczki tego typu różnią się od kredytów tym, że decyzja pożyczkowa zapada często w ciągu kilkunastu minut lub godzin. Powodem tego są mniej wymagające procedury. Klient zwykle musi okazać jedynie dowód tożsamości oraz wypełnić oświadczenie. Jego zdolność kredytowa nie jest weryfikowana skrupulatnie, a dane w BIK tylko sporadycznie sprawdzane.
Brak konieczności przedstawiania zaświadczeń i niska bariera wejścia skutkują tym, że pieniądze można pożyczyć bardzo szybko. Statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków pożycza właśnie w ten sposób.
Dlaczego pożyczki pozabankowe są źle postrzegane?
Szybkie pożyczki mają zły PR. Wiele osób boi się pożyczania pieniędzy w ten sposób, gdyż chcą uniknąć wpadnięcia w spiralę długów. Takie wstępne założenie jest przesadzone, ponieważ spirala długów to zazwyczaj skutek niewiedzy co do tego, co podpisujemy. Aby uniknąć wszelkich obaw związanych z pożyczką, najlepiej jest więc skupić się na dokładnym przeczytaniu i zrozumieniu warunków umowy.
Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że to właśnie poprzez brak uwagi wiele osób wpada w kłopoty i wiele osób przekazuje informacje jakoby szybkie pożyczki były niebezpieczne. Jeśli dokładnie przeczytamy umowę i będziemy szczerzy wobec siebie, gdy nie zrozumiemy niektórych jej zapisów, to na pewno nic się nie stanie. W chwilach, gdy czegoś nie rozumiemy, trzeba zwrócić się do pożyczkodawcy o wyjaśnienia.
Możemy też skierować się do specjalisty, aby nam pomógł.