Zwiększono limity dla programu rodzina na swoim

24 lipca
12:38 2012

Coraz bardziej kurczy się szansa na kredyt z dopłatą rządową rodzina na swoim, ponieważ już tylko nieco ponad 5 miesięcy zostało do wygaszenia togo programu. Program rodzina na swoim można przedstawię jako swoistą sinusoidę.

Na początku tego programu zainteresowanie kredytami rodzina na swoim było bardzo małe, ponieważ przed kryzysem banki nie były tak rygorystyczne jak obecnie i praktycznie każdy kto tylko chciał i miał możliwości kredyt otrzymywał. Później gdy przyszedł kryzys i banki zmieniły swoja politykę kredytową wzrosło zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi rodzina na swoim i było to chyba najświetniejszy okres tego programu. Później banki nieco przystopowały swoich klientów i o kredyty było nieco trudniej, ale następne lata były już dla tego programu o wiele – mówiąc kolokwialnie – tłustsze.

Po zmianach, które wprowadzono w sierpniu ubiegłego roku, zmianach niekorzystnych dla starających się o kredyty rodzina na swoim, zainteresowanie tymi kredytami znacznie spadło. Zyskali co prawda single, ale nie aż tyle. Zmniejszone zostały limity metrażowe oraz ograniczono wiek starających się o kredyty mieszkaniowe rodzina na swoim. Jednakże ten rok, dodajmy ostatni rok w funkcjonowaniu tego programu jest już zdecydowanie lepszy od końcówki roku ubiegłego. Wzrosło bowiem zainteresowanie tymi kredytami. Problem w tym, że do jego zakończenia pozostało jeszcze tylko pięć miesięcy. Banki oczywiście chętnie udzielają takich kredytów, oferta jest bogata, nie brakuje również promocji, ale na promocje zazwyczaj musimy uważać. W zasadzie wszystkie banki zapraszają do skorzystanie z programów promocyjnych.

Na przykład prowadzący w rankingu najlepszych kredytów rodzina na swoim bank credit agricole oprocentował swój kredyt na 5,13% (nie napisano czy jest to nominalne oprocentowanie czy rzeczywiste, prawdopodobnie nominalne), bank w okresie promocyjnym (nie napisano ile ten okres promocyjny trwa) nie pobiera marży, ale po promocji marża już wynosi 1,3%, bank pobiera też prowizje w wysokości 2%. I tak mniej więcej jest we wszystkich bankach które proponują takie kredyty.

Zawsze jest coś za coś. Ale warto dodać, że od 1 lipca 2012 roku zwiększone zostały limity metrażowe i jest to dobra wiadomość dla starających się o takie kredyty.