Zdaj sie na doradców

23 lipca
19:35 2012

Kredyty hipoteczne to dość skomplikowany produkt bankowy, który nie jest tak łatwo rozszyfrować. Jak więc wybrać dobry kredyt hipoteczny i czy taki dobry kredyt hipoteczny w ogóle istnieje?

Z pewnością nie ma dobrych kredytów, ponieważ kredyt z natury rzeczy nie jest dobrym wyborem, ale czasami jest potrzebny i trzeba tylko wyznaczyć sobie priorytety, aby stał się jak najbardziej przystępny. Szczególnie kredyt hipoteczny to skomplikowana struktura i trudny wybór. Zastawiamy przecież jakąś nieruchomość, a często nawet własne mieszkanie.

Kredytobiorcy chyba nie do końca wiedzą na co się decydują, a później maja problemy. No więc jak szukać? Zdaniem fachowców finansowych, ważne jest co tak naprawdę dla nas jest najważniejsze, czy na przykład elastyczność umowy, cena kredytu, czy może inne czynniki. Wyznaczmy więc sobie priorytety i pod tym kontem sprawdzajmy oferty kredytów hipotecznych. Wprawdzie nie są one już tak dostępne na rynku kredytowym jak kiedyś, ale można jeszcze naprawdę znaleźć w miarę korzystną ofertę.

Mimo, iż wśród kredytobiorców rankingi nie są aż tak bardzo istotne w wyborze najkorzystniejszego kredytu to jednak niektóre rankingi zawierają także gwiazdki, które wskazują na banki najbardziej elastyczne w sprawie kredytów hipotecznych. Jest to dla starających się o takie kredyty jakaś podpowiedź, jakaś wskazówka i naprawdę warto to rozważyć. Pamiętajmy przy tym, że najczęściej są to opinie kredytobiorców, a nie ma chyba najbardziej obiektywnych opinii niż tych którzy już kredyty wzięli. Oczywiście dobry kredyt hipoteczny nie istnieje, ale przynajmniej będziemy mieli rozeznanie na jakie banki i ich oferty stawiać.

Z drugiej strony nikt tak sprawy tej nie zna jak doradcy finansowi. Nie doradcy kredytowi, ponieważ oni reprezentują banki, tylko doradcy finansowi z firm doradztwa finansowego albo porównywarek kredytowych.