Zawsze się przyda

23 lipca
19:35 2012

Kiedy na rynku kredytowym ofert jest bardzo wiele, kiedy banki prześcigają się propozycjach reklamowych kalkulator kredytowy wydaje się wprost niezbędny. Jak sama nazwa wskazuje kalkulator kredytowy jest to urządzenie niezbędne do wyliczenia kosztów kredytu.

Wystarczy tylko w odpowiednie rubryki wpisać odpowiedzi na zadanie pytania a kalkulator kredytowy sam za nas wyliczy na jaki kredyt nas będzie stać. Znamy przecież swoja sytuacje materialną i rodzinną więc z wyliczeniem kosztów nie powinno być żadnych trudności. Kiedyś mało kto wiedział co to jest kalkulator kredytowy, ponieważ banki praktykowały tak zwane rozdawnictwo kredytowe i nawet jeżeli starający się o kredyt nie spełniał wszystkich warunków jakie bank stawiał przed nim mógł liczyć na wspaniałomyślność, a raczej bezmyślność banków. Za którą kiedyś zapłacił i nadal płaci. Nie spłacane należności kredytobiorców rosną, banki nie mogąc wyegzekwować ich sprzedają tak zwane złe kredyty firmom windykacyjnym, które o dziwo dobrze sobie radzą z opornymi kredytobiorcami.

Banki jakoś nie mogą sobie z nimi poradzić, a może po prostu mają związane przepisami ręce. Wracając do ofert kredytowych, kredytowanie przez banki oraz kalkulatorów. Oferta jak już powiedzieliśmy jest dość bogata i każdy z pewnością cos dla siebie znajdzie. Problem w tym, że jak już też nadmieniliśmy banki już nie są tak skore do udzielania kredytów, ponieważ sparzyły się na już na swoich klientach. Dlatego teraz są bardziej ostrożne i bardziej rygorystyczne. I trudno się im dziwić, wszak nie chcą stracić na tym biznesie. Teraz aby uzyskać kredyt nie tylko kalkulator kredytowy jest ważny, ale szereg innych warunków jakie banki stawiają przed swoimi klientami. Takie jak miedzy innymi zdolność kredytowa starającego się o kredyt, czy też jego sytuacja rodzinna oraz historia kredytowa.

Banki szukają informacji o swoich klientach nawet na portalach społecznościowych, a więc oferty typy kredyt bez zaświadczeń, bez bik oraz poręczycieli należy włożyć miedzy bajki. Natomiast kalkulator kredytowy zawsze nam się przyda.