Co to są kredyty konsumpcyjne i na jakich zasadach działają?

17 sierpnia
11:03 2012

Co to są kredyty konsumpcyjne i na jakich zasadach działają? To proste kredyty konsumpcyjne są to kredyty gotówkowe nie związane z działalnością gospodarczą i mogą to być również kredyty ratalne.

Tego typu kredyty są bardzo popularne wśród kredytobiorców, zresztą zawsze były, ale teraz szczególnie ponieważ sytuacja nas zmusza do takich szybkich kredytów gotówkowych. I tu zaczyna się problem, ponieważ banki idą ostatnio w wartość kredytów a nie w ilość. Z tego wynika, że na rynku kredytów długoterminowych powinien być ruch jak nigdy. Nic bardziej błędnego, o kredyty mieszkaniowe jest trudno, a będzie jeszcze trudniej.

Tak przynajmniej wynika z ocen analityków finansowych. Wracają do kredytów konsumpcyjnych to należy jeszcze raz podkreślić, że o kredyty konsumpcyjne w bankach coraz trudniej i wydaję, że powoli kredyty konsumpcyjne wychodzą z banków do parabanków. Co ma bowiem zrobić starający się o kredyty konsumpcyjne a banki odmawiają ich udzielenie. Przecież dla przyjemności nie starają się o nie, a parabanki nie robią aż takich problemów w ich udzielaniu.

Komisja Nadzoru Finansowego wie już, że rekomendacja T w swojej szacie jest niewypałem, która zdecydowanie spowolniła ruch na rynku kredytowym i jeżeli wierzyć zapewnieniom przewodniczącego komisji trwają właśnie prace nad złagodzeniem tych przepisów. Być może da to jakiś skutek, ale tego knf już nie obiecuje. Tak czy inaczej drobne krótkoterminowe kredyty wypływają spod kontroli banków i niestety póki co banki nic nie robią aby te sytuację zmienić. Być może zamieszanie wokół parabanków jakie w tej chwili jest wywołane może coś w tej kwestii zmienić, ale nie oszukujmy się parabankom to specjalnie nie zaszkodzi, chyba, że rząd podejmie w tej sprawie jakieś drastyczne kroki i ukarze parabanki.

Są tacy, którzy chcieliby, aby uczyniono to natychmiast. Co wtedy z czarnym rynkiem kredytowym?