Wylicz sam lub z doradcą

23 lipca
19:36 2012

Często nasza sytuacja finansowa nie pozwala nam na pozyskanie nie tylko luksusowych produktów typu auto, czy droga wycieczka zagraniczna, ale nawet nie jesteśmy w stanie kupić nowego telewizora czy lodówki. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po kredyty bankowe.

Niestety nie zawsze takie kredyty banki nam przyznają najczęściej z powodu złej historii kredytowej lub braku zdolności kredytowej. W przypadku tej drugiej przyczyny możemy temu zaradzić, na przykład poprzez kalkulator zdolności kredytowej.

Taki kalkulator zdolności kredytowej pozwalający nam wyliczyć maksymalną kwotę kredytu o jaki możemy się starać znajdziemy nie tylko na internetowych stronach banków, ale w ogóle w Internecie wpisując tylko na przeglądarce hasło kalkulator zdolności kredytowej Ale pamiętajmy też, ze wszystko zależy od banku w tym również zdolność kredytowa, ważna jest również waluta w jakiej wybieramy kredyt. Jakie dane powinniśmy wprowadzić wybierając dla siebie najkorzystniejszy kredyt, czyli jak działa kalkulator zdolności kredytowej. Otóż przy wyliczeniu nasz zdolności kredytowej powinniśmy mieś takie dane jak miesięczny dochód netto w gospodarstwie domowym, okres kredytowania, miesięczne raty dotychczasowych kredytów, przyznane limity na kartach kredytowych i ror, inne stałe miesięczne wydatki oraz liczba członków rodziny.

Kredyty zawsze braliśmy i z pewnością nadal brać będziemy problem w tym, że banki nie są już tak skore do ich udzielania. Nie mamy też wątpliwości, że nasze domowe finanse się kurczą, mamy coraz więcej wydatków i ceny stale rosną. Dlatego między innymi sięgamy po kredyty. Jeżeli na przykład nie potrafimy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, jeżeli nie potrafimy wyliczyć kosztów kredytu o jaki będziemy się starać to z pewnością pomoże nam w tym doradca finansowy.

Baza danych jaka znajduje się w każdej firmie doradztwa finansowego jest stale uaktualniana i pozwala doradcy w miarę dokładnie wyliczyć jaka oferta kredytowa będzie dla nas najkorzystniejsza. Dlatego skorzystanie z pomocy doradcy finansowego jest najlepszych wyjściem, a pyzaty taka porada jest bezpłatna o czym być może starający się o kredyty nie wiedzą.