W przyjaźni z kredytem

22 maja
05:50 2012

Kredyty braliśmy bierzemy i z pewnością brać będziemy, ponieważ nigdy nie było tak, że mieliśmy czy też mamy gotówkę za zakupy, które nie zawsze są na nasza kieszeń.

Ale też prawda jest i taka, że kredyty nie zawsze braliśmy z głową. Nie zawsze mierzyliśmy siły na zamiary i później mieliśmy kłopoty. Dlatego przed wyborem, przed podjęciem decyzji o wyborze tego czy innego kredytu najlepiej obliczyć jego koszty.

Zrobimy to stosując kalkulator rat kredytu, bowiem kalkulator rat kredytu wskaże nam czy jesteśmy w stanie wykładać co miesiąc taką czy inną kwotę na ratę. Poza tym kalkulator rat kredytu pozwoli nam na wybór jak najkorzystniejsze oferty kredytowej co wcale nie jest takie pewne gdy kredyt będziemy wybierać opierając się tylko na ofercie reklamowej. Czasami zastanawiamy się, czy z kredytem możemy żyć bezpiecznie, czy za bardzo nie skomplikujemy sobie życia. Nie jeżeli będziemy pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach. Mianowicie czy dobraliśmy ofertę do naszych możliwości finansowych i właśnie do tego potrzebny jest kalkulator rat kredytu. Następnie jeżeli kredyt zaciągnęliśmy, czy też mamy zamiar zaciągnąć za pośrednictwem kart kredytowych to pamiętajmy o terminach rozliczenia się z bankiem.

Po prostu nie zakładajmy sobie na szyje pętli kredytowej ponieważ może się to okazać tragiczne w skutkach. Jeżeli na przykład spłacamy jednocześnie kilka kredytów to najlepiej je skonsolidować i płacić tylko jeden, ponieważ też możemy się zapętlić w ich spłacaniu. No i warto też rozważyć różne propozycje bankowe w spłacie naszych zadłużeń. To znaczy jeżeli pojawiają się jakieś kłopoty to rozważmy tak zwane wakacje kredytowe, które banki również maja w swojej ofercie. Niekoniecznie wakacje trwają tylko jeden miesiąc, bowiem są banki, które pozwalają na nie spłacanie kredytów nawet przez pół roku. Problem tylko w tym, że w tym czasie kiedy nie spłacamy kredytów, czyli jesteśmy na wakacjach kredytowych rosną nam odsetki od zadłużenia w banku.

Dlatego wszystko powinno się dobrze przemyśleć i przeanalizować i dopiero później podejmować decyzje. No i warto też mieć linię kredytową w koncie osobistym, ponieważ w takim przypadku nie ma określonej daty spłaty zadłużenia i każda wpłata na nasze konto powoduje zmniejszenie zadłużenia.