Tylko w parabankach

06 sierpnia
14:04 2012

Coraz częściej sięgamy po pożyczki i kredyty, ponieważ nasza sytuacja finansowa tego wymaga. Kryzys postępuje, coraz więcej krajów nie radzi sobie z nim i my Polacy również zaczynamy sobie z nim nie radzić.

Wszystko drożeje, rosną ceny żywności, innych produktów oraz usług. Coraz trudniej jest nam powiązać koniec z końcem. Coraz częściej też mamy nadzieję, że szybkie kredyty rozwiążą na nasze problemy. Czasami rzeczywiście rozwiązują, ale kredyty mają to do siebie, że należy je spłacać, a niestety coraz częściej naszym rodakom to się nie udaje. Owszem szybkie kredyty są nam czasami potrzebne, ale pamiętajmy, że muszą to być przemyślane decyzje. Banki już bardzo niechętnie przyznają kredyty, chociaż w swojej ofercie maja również szybkie kredyty, które w konsekwencji szybkimi nie są.

Banki sparzone na nie spłacanych kredytach teraz już o wiele dokładniej sprawdzają swoich klientów, a więc szybkie kredyty raczej nie wchodzą w rachubę. Ale banki to w miarę solidne firmy finansowe, ponieważ mają nad sobą bat w postaci komisji nadzoru finansowego. Takiego nadzoru nie mają parabanki w których o wiele łatwiej jest o szybkie kredyty, ale nie radzimy korzystać z ich usług. Dlaczego? Bowiem są to bardzo drogie i no i nieźle kręcą. Klienci parabanków od dawna narzekają na działania parabanków aż w końcu działaniem tym zainteresował się UOKiK. Ponoć na pierwszy plan idzie firma amber gold, która jak zapewne wiemy namawia sowich klientów do składania w tej firmie swoje pieniądze na lokatach bankowych.

Są to ponoć pewne inwestycje w złoto, a jak się okazuje jest to zwykła piramida finansowa. Zresztą amber gold już wcześniej miał problemy z organami kontrolnymi. Później na plan kontrolny pójdą inne firmy pożyczkowe. Może to ukryci praktyki jakie ostatnio w firmach pożyczkowych są praktykowane.