To nie jest problem

12 lipca
20:29 2012

Rynek kredytowy jest bogaty w oferty kredytowe, ale niestety najczęściej są to oferty reklamowe, a nie rzeczywiste. Dlatego do takich ofert należy podchodzić bardzo ostrożnie, trzeba je badać, analizować, przeglądać rankingi i wszelkie porównania.

Ale i tak nie będziemy pewni czy dobieramy najkorzystniejszy dla nas kredyt. Może więc doradcy kredytowi pomogą nam w określonym wyborze, jednakże nie zapominajmy, że doradcy kredytowi działają na rzecz banków więc są najczęściej niewiarygodni. Dlatego lepiej jest sięgnąć po pomoc doradców finansowych, którzy wprawdzie są bardziej wiarogodni niż doradcy kredytowi, ale oni działają również na rzecz banków. I na rzecz banków w których maja najwyższe prowizje.

Generalnie najlepiej rozmawiać z doradcami finansowymi uznanych na rynku firm doradztwa finansowego. Kiedyś kiedy o kredyty nie było tak trudno jak obecnie doradcy kredytowi nie byli nam aż tak potrzebni jak obecnie. Kiedyś sami rozwiązywaliśmy swoje problemy kredytowe, bowiem o kredyty było szczególnie łatwo. Poza tym warunki kredytowe oraz zdolność kredytowa nie były tak szalone jak obecnie. Kiedyś każdy kto chciał mieć kredyt składał wniosek, przedstawiał zaświadczenie o stałych dochodach i kredyt miał w kieszeni. Teraz tak dobrze już nie ma ponieważ banki sparzyły się na nie spłacanych kredytach. I w związku z tym są coraz bardziej rygorystyczne w badaniach zdolności kredytowych swoich klientów.

Dlatego to nie doradcy kredytowi a raczej doradcy finansowi są najbardziej wiarygodni i najlepiej potrafią doradzić jak kredyt będzie w naszej aktualnej sytuacji finansowej i rodzinnej najlepszy. – To prawda, chociaż z drugiej strony mając do dyspozycji rankingi najlepszych kredytów oraz kalkulatory pozwalające na wyliczenie wysokości kosztów kredytów oraz rat miesięcznych sami jesteśmy w stanie określić która oferta kredytowa będzie dla nas najkorzystniejsza. Oczywiście nie każdy potrafi posługiwać się takimi kalkulatorami i wtedy najlepiej zwrócić się o pomoc do firm doradztwa finansowego, ale najpierw sami spróbujmy rozwiązać nasz problem – powiedział klient tego rynku.