To należy sprawdzić

28 sierpnia
13:32 2012

Rynek kredytów bankowych i nie tylko bankowych jest bogaty w oferty, ale jak wynika z badań najczęściej sięgamy po kredyty na bieżące wydatki. To znaczy chodzi o zwykły kredyt konsumencki.

Kiedyś nie było z tym problemów ponieważ banki udzielały kredytów wszystkim nawet nie do końca sprawdzając możliwości kredytowe starających się o kredyty. Teraz nie jest już aż tak łatwo o zwykły nawet kredyt konsumencki nie mówiąc o kredytach hipotecznych, czy też samochodowych. Ale zajmijmy się teraz kredytem konsumenckim, który nie jest jak wiadomo przeznaczony na działalność gospodarczą, a na bieżące potrzeby konsumenta. Jak każdy produkt bankowy, również kredyt konsumencki ma swoje zalety i wady.

Starając się o kredyt konsumencki najczęściej idziemy do banku i składamy wniosek o taki kredyt nawet nie zastanawiając się nad tym czy będzie on dla nas korzystny czy tez nie. Dobra reklama czasami wystarczy, aby zamieszać klientowi w głowie. Ot idąc ulicą zauważymy reklamę na banku jaki to jego kredyt jest dobry i co najważniejsze jaki tani.

Nie sprawdzamy dokładnie tej oferty a wierzymy na słowo pisane banku i to jest nasz duży błąd bowiem najczęściej oferta reklamowa jakiegoś produktu bankowego nijak ma się do rzeczywistego produktu. Dlatego powinniśmy przykładać większą wagę do sprawdzania takich ofert reklamowych. Jeżeli na przykład widzimy ofertę kredytu gotówkowego bez zaświadczeń a tylko na oświadczenie to unikajmy takich kredytów jak ognia, ponieważ na takich kredytach banki najwięcej zarabiają. Jak stwierdził jeden z analityków finansowych obecnie gotówkowy kredyt konsumencki to dla banku prawdziwa żyła złota, a więc zanim po niego sięgniemy wszystko dokładnie sprawdźmy a przede wszystkim rzeczywisty koszt takiego kredytu.

I z góry uprzedzamy, że jest on wysoki. Natomiast możemy też sprawdzić w jakich bankach jest on najniższy.