Opłacalny dla zdyscyplinowanych

06 sierpnia
14:03 2012

Każdy kto obecnie ubiega się bądź ubiegał o kredyt w banku wie, że obecnie banki bardzo wysoko podniosły poprzeczkę swoim klientom, a poza tym kredyty są bardzo drogie.

Jednakże starających się o kredyty nie brakuje i z pewnością nigdy brakować nie będzie. Zawsze się bowiem tak zdarza, że nagle potrzebujemy gotówki i najlepiej tej gotówki szukać w bankach, niestety czasami tez zdarza się, że również parabankach. W parabankach nie dość, że jest jeszcze drożej to jeszcze parabanki mocno manipulują przy kredytach. Sprawa na tyle stała się poważna, że UOKiK przystępuje właśnie do kontroli firm pożyczkowych.

Na razie wziął się za amber gold, firmę, która namawia klientów na depozyty w złoto, a teraz nie ma pieniędzy by wypłacać nie tylko odsetki ale także ulokowane pieniądze. Wracamy jednak do kredytów bankowych, nie w parabankach, lecz w bankach. Najłatwiej jest chyba w bankach o kredyt odnawialny i ci którzy mają w bankach swoje konta bankowe mogą oczywiście o kredyt odnawialny się starać. Dlaczego tylko ci mogą się o taki kredyt starać? Ponieważ kredyt odnawialny ściśle połączony jest z rachunkiem bankowym. Jeżeli bank wyrazi zgodę na kredyt odnawialny można z takiego ujemnego salda bankowego korzystać.

Trzeba dodać, że oprocentowanie kredytu odnawialnego jest zdecydowanie niższe od zwykłego kredytu gotówkowego. Przy każdym odnowieniu tego kredytu bank pobiera też prowizję. Zazwyczaj bank przesyła informacje do klienta, że kończy się termin umowy i jeżeli klient nie zawiadomi banku o rezygnacji zazwyczaj kredyt jest automatycznie odnawiany. Pamiętać jednak należy, że kredyt ten należy pod koniec trwania umowy spłacić.

Jednakże jeżeli jest się stałym klientem banku, bank najczęściej odnawia nawet z saldem ujemnym. Kredyt ten jest kredytem opłacalnym jeżeli będziemy jednak spłacać nasze zadłużenie.