Opinia na temat Euroloan

30 kwietnia
12:20 2015

Euroloan to jedna z wielu firm pozabankowych zajmujących się udzielaniem pożyczek. Opinie na temat instytucji pozabankowych są podzielone, ale przeważają te niezbyt pochlebne. Czy podobnie jest w przypadku Euroloan?

Pozabankowe firmy pożyczkowe skorzystały na tym, że banki raczej nie udzielają chwilówek, i szybko przejęły ten niezagospodarowany obszar. Poza tym nie wymagają aż tylu formalności przy pożyczaniu pieniędzy, więc klientów im nie brakuje.

Coś za coś

Jednak coś za coś: skoro ryzyko jest wyższe, to pożyczki w instytucjach pozabankowych są o wiele droższe niż w bankach. Zdarzają się sytuacje, że odsetki sięgają nawet kilkuset procent, nie mówiąc o pozostałych kosztach. Euroloan nie jest wyjątkiem, chociaż może pożyczki w tej firmie nie są aż tak drogie jak w innych. Najlepiej dokładnie sprawdzać ofertę rzeczywistą, a nie kierować się reklamą.

Euroloan nie kryje, że jest drogi

Pożyczka na 5 tys. zł z ratą 540 zł, którą oferuje Euroloan, to pożyczka oprocentowana na 226,80 proc. Jest to oferta reklamowa. Firma zastrzega sobie, że parametry mogą się zmienić po wypełnieniu wniosku przez klienta. A więc może ona być jeszcze droższa – na tańszą raczej nie ma co liczyć. Niestety, firma nie podała okresu spłaty, a jedynie wybrany przez klienta okres wpłaty miesięcznej raty. Jednakże pożyczka w tej firmie wygląda nieco inaczej. Jest przyznawana w formie limitu, czyli co miesiąc należy wpłacać kolejne raty od pożyczonej kwoty.

Korzyści, które zdaniem tej firmy można uzyskać

Na pierwszym miejscu stawiana jest szybkość decyzji w przyznaniu pożyczki w formie limitu, limit dostępny jest przez cały czas trwania umowy, wypłat można dokonywać, kiedy tylko potrzebna jest gotówka, poza tym nie trzeba spłacać od razu całej pożyczonej kwoty, lecz jedynie kwotę minimalną. Korzyścią ma być też fakt, że pieniądze można wypłacać przez cały dzień. Co miesiąc pożyczkobiorca otrzymuje wyciągi ze swojego konta.

Ekspresowa pożyczka i ekspresowe tempo zadłużenia

Jeżeli firma wyznacza kwotę minimalna do rozliczenia podjętej gotówki, oznacza to, że rośnie kwota zadłużenia. Odsetki, które oficjalnie wynoszą 226,80 proc., rosną w ekspresowym tempie, nie mówiąc o kosztach dodatkowych. Wpaść w spiralę zadłużenie przy tego rodzaju „elastycznej” pożyczce jest bardzo łatwo. Niestety, trudno się później z niej wyplątać. Nie wiadomo też, jakich zabezpieczeń żąda Eurolan.

Proces przyznawania pożyczki

Proces przyznawania pożyczki jest taki jak w wielu innych tego typu instytucjach pozabankowych. Należy wypełnić wniosek i zarejestrować się. Innowacją jest przelanie 1 zł na konto firmy. Należy poczekać na decyzję pożyczkową.

Każdy pożyczkobiorca powinien sam zadecydować, czy warto sięgać po tego rodzaju pożyczkę. Poza tym ofertę należy bardzo dokładnie sprawdzić. Pieniądze zawsze łatwo się bierze. Dostęp do gotówki w Eurolan jest naprawdę szybki i prosty, ale tego rodzaju pożyczki później trudniej się spłaca.