Kalkulator kredytowy niekoniecznie potrzebny

16 lipca
16:49 2012

Czy każdy kredytobiorca wie co to jest kalkulator kredytowy i czy kiedykolwiek wiedział i wie na jakich zasadach kalkulator kredytowy funkcjonuje.

Z pewnością nie każdy, bowiem jest to nowość na rynku i dlatego każdy starający się o jakikolwiek kredyt niekoniecznie wie jak kalkulator kredytowy działa. Wszyscy starający się o kredyt wiedzą jak trudno jest teraz w bankach uzyskać kredyt, a jeżeli już to może na niekoniecznie korzystnych warunkach. Dlatego najlepiej zanim podejmiemy decyzję o kredyt najlepiej sprawdzić kalkulator kredytowy, który powinien nam dokładnie wyliczyć koszty kredytu.

Oczywiście kiedyś taki kalkulator wprawdzie również istniał ale niekoniecznie był stosowany, bowiem nie było kiedyś takiej potrzeby. No może była, ale nie każdy wiedział co to jest ten tajemniczy kalkulator kredytowy. Ale kiedyś niekoniecznie taki kalkulator kredytowy nie był nam potrzebny, ponieważ banki aż nazbyt chętnie kredytów udzielały. I jak pamiętamy kiedyś o kredyt bez bik, czyli informacji biura informacji kredytowej, bez jakichkolwiek zaświadczeń czy poręczeń i zabezpieczeń było stosunkowo bardzo łatwo. Banki nie sprawdzały starających się o kredyty bowiem nie chciały sobie zawracać tym głowy. I jak się później okazało nie miały racji, ponieważ cześć kredytobiorców nie spłacała bowiem nie miała od początku zamiaru spłacać swych kredytów, a druga część nie spłacała i nadal nie spłaca ponieważ nie ma zdolności kredytowych i nie ma z czego spłacać.

Teraz więc banki nie są już tak hojne w udzielaniu kredytów i nawet nie pomoże nam kalkulator kredytowy jeżeli nie będziemy spełniać warunków jakie stawiają przed nami banki. Poza tym jak zapewne wiemy to banki teraz rozdają karty kredytowe i to banki decydują komu przyznać kredyt i na jakich warunkach.

Dlatego coraz więcej kredytobiorców sięga po kredyty w parabankach a nawet po kredyty lombardowe. A tak kalkulator kredytowy nie jest potrzebny, bowiem warunki kredytowe są jasne i proste i co najważniejsze kredyty tam są albo drogie bądź bardzo drogie.