Nie zapominajmy o ubezpieczeniu wyjazdu

13 lipca
19:45 2012

Sezon urlopowy w zasadzie się już rozpoczął, niestety nie dla wszystkich pozytywnie bowiem jak wiadomo zbankrutowała jedna z największych firm turystycznych i tysiące urlopowiczów miało i nadal ma nie lada kłopoty.

Dlatego trzeba uważniej sprawdzać firmy gdzie w których załatwiamy swoje wyjazdy zagraniczne. Nie jest to proste bowiem nawet sprawdzone na rynku firmy wystawiają do wiatru swoich klientów. Najlepiej wyjechać za granice indywidualnie własnym autem, ale nie zawsze tak się da. Autem na Kubę czy do Tunezji trudno raczej się wybrać.

Tak czy inaczej trzeba bardzo uważać na firmę w której załatwiamy swoje wyjazdy zagraniczne. Często do takich wypraw przegotowujemy bardzo długo, na przykład przez rok. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo gotówki załatwiamy kredyt na wakacje, który jest oczywiście w ofercie bankowej. Oczywiście nie dla wszystkich, banki doskonale wiedzą komu kredyt na wakacje można udzielić. Ale najczęściej ci, którzy starają się o wyjazd zagraniczny, starają się o kredyt na wakacje, są najczęściej dobrze sytuowani, mają stałe dobrze płatne prace i nie będą mieć problemów ze spłatą kredytu.

Przygotowując wyjazdy zagraniczne nie zapomnijmy o ubezpieczeniu takiego wyjazdu. Jeżeli mam zaplanowany wyjazd do krajów unii europejskiej, możemy liczyć na bezpłatne leczenie lub z niewielka odpłatnością. Dlatego należy udać się do NIZ. w celu wyrobienia karty REKUZ. Karta jest wydawana bezpłatnie na czas jaki planujemy jednakże nie dłużej jak na pół roku. Jeżeli okres ten wydłuża się należy wyrobić jeszcze jedną taka kartę może to być nawet przez Internet zrobione. Ale należy też pamiętać, że taka karta obejmuje jedynie leczenie podstawowe, a nie na przykład transportu do kraju. Dlatego najlepiej wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego to bardzo ważna rzecz o czy przekonał się niejeden urlopowicz wyjeżdżający do obcego kraju.

Dlatego pamiętajmy o tym i jeżeli stać jest na wyjazd na przykład na Kubę czy Egiptu powinno nas również stać na ubezpieczenie naszego wyjazdu. Często przygotowując wyjazd zagraniczny bierzemy pod uwagę kredyt na wakacje, a więc w ramach tego kredytu planujmy ubezpieczenie.