Nie musimy nie pożyczajmy

18 maja
10:32 2012

Nie da się ukryć, że nasze zdolności kredytowe są o wiele mniejsze niż jeszcze 2-3 lata temu więc mamy pewne kłopoty ze zdobyciem kredytu. Zresztą wystarczy sprawdzić kalkulator zdolności kredytowej by się o tym przekonać.

Tymczasem kredyty nadal są nam bardzo potrzebne, a może nawet bardziej niż kiedykolwiek. Niestety o kredyty jest teraz zdecydowanie trudniej i to nie tylko przez kryzys finansowy, który zresztą również daje się nam mocno we znaki, ale również przez rekomendację T. Jest to twór finansowy zafundowany nam przez komisje nadzoru finansowego i ten właśnie twórz zaważył na obliczaniu zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców.

Każdy kto kiedykolwiek starał się o kredyty bądź stara wie co to jest kalkulator zdolności kredytowej. Najczęściej stosujemy kalkulator zdolności kredytowej jeżeli chcemy obliczyć w jakiej wysokości możemy starć się o kredyt. Szczególnie taki kalkulator zdolności kredytowej jest nam potrzebny przy obliczaniu naszej zdolności jeżeli staramy się o kredyt mieszkaniowy, ponieważ wówczas możemy dowiedzieć się jakie mieszkanie jesteśmy w stanie nabyć. To znaczy chodzi o koszt mieszkania. Oczywiście nie tylko kalkulator zdolności kredytowej decyduje o kredycie, ponieważ jest wiele czynników które mogą zaważyć na decyzji bankowej.

Poza tym musimy tez wiedzieć, ze kredyty bankowe są coraz droższe i już niewiele osób jest na nie stać. Wyraźnie widać to po starających się o kredyty bankowe. Niestety banki też coraz częściej odmawiają udzielenia kredytu z różnych zresztą względów. Wówczas klienci bankowi najczęściej zwracają się o pożyczki do firm pożyczkowych i to jest niedobry trend, ponieważ na pożyczkach w parabankach możemy się kolokwialnie mówiąc przewieźć. I tak też najczęściej bywa i wprawdzie przy tego rodzaju ofertach kalkulator zdolności kredytowej jest nam zbędny, ale bardzo szybko przekonamy się, że zrobiliśmy błąd sięgając po kredyty w firmach pożyczkowych.

Po prostu są nawet o 200 procent droższe niż w bankach. To już lepiej sięgnąć po kredyty w lombardach niż w parabankach. A tak naprawdę jeżeli nie musimy to lepiej nie pożyczajmy pieniędzy.