Nie kredytowe lecz finansowe

15 lipca
22:26 2012

Kiedy brakuje nam kasy, a brakuje nam jej coraz częściej, szukamy jej nie tylko w bankach, ale również firmach pożyczkowych, lombardach, a także na portalach internetowych gdzie można zaangażować się w pożyczki społecznościowe.

Do niedawna najłatwiej było pójść do banku wypełnić wniosek kredytowy i sprawa była załatwiona. Banki w zasadzie nie robiły żadnych problemów w pożyczeniu pieniędzy. Niestety wielu kredytobiorców nadużyło zaufania banków i to później się zemściło na starających się o kredyty. Reszty dopełnił kryzys, który wszystko przewrócił do góry nogami. Teraz o kredyty, o jakiekolwiek kredyty jest już bardzo trudno. Banki teraz już naprawdę bardzo sprawdzają swoich klientów by nie popełnić ten sam błąd. Owszem oferta nadal jest bardzo bogata, banki reklamują przeróżnego rodzaju kredyty ale naprawdę trudno jest teraz o właściwy wybór więc może przydałoby się doradztwo kredytowe.

Takie doradztwo kredytowe banki proponują swoim klientom, ponieważ – jak twierdzą – chcą pomóc swoim klientom w podjęciu właściwej decyzji. – Osobiście odradzałbym bankowe doradztwo kredytowe, ponieważ tacy bankowi doradcy działają jedynie na korzyść swoją i swojego pracodawcy. I zrobią wszystko, aby przekonać klienta do swojej oferty, nawet za cenę nie do końca prawdziwych informacji, czy też pomijania ukrywania pewnych faktów. Lepiej zwrócić się do firm doradztwa finansowego, które też działają na rzecz banków, ale nie konkretnych. Dlatego lepsze jest doradztwo finansowe, doradztwo kredytowe w konkretnych bankach omijajmy z daleka – powiedział jeden kredytobiorców.

Pamiętajmy też, że najczęściej oferty reklamowe banków niekoniecznie staja się później ofertami rzeczywistymi. Jeżeli bowiem dochodzi do rozmów właśnie z doradcami bankowymi, okazuje się, że rzeczywistość wygląda inaczej. Na przykład oprocentowanie kredytów podawane zostało jako oprocentowanie nominalne a nie rzeczywiste a to jest dużą różnica, że nagle pojawiała się opłata wstępne, której na przykład w ofercie reklamowej nie było i mimo wszystko jest prowizja, które w reklamie zabrakło. Poza tym zbyt często dajemy nabierać się na oferty promocyjne, a po ustaniu promocji trzeba będzie płacić. Dlatego musimy to wszystko dokładnie sprawdzić.