Kredyty bankowe mają różne odbicia

28 kwietnia
11:40 2013

Kredyty bankowe mają różne odbicia w zależności od tego jakimi środkami dysponujemy, jakim jesteśmy klientem wobec banku oraz od tego jakie aktualnie panują warunki kredytowania na rynku finansowym.

Jak wiadomo, a przynajmniej każdy powinien się w tym orientować, stopy procentowe spadły w ostatnim czasie o kolejne 0,5 punktu bazowego przez co warunki kredytowania sa jeszcze bardziej kuszące. Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania? Nie będzie lepszego momentu niż teraz! Okazuje się bowiem, ze ceny mieszkań spadły na łeb na szyje, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

W związku z tym spadły także ceny kredytów. Wszystko skłania się zatem do tego, że jest to bardzo dobry czas na zakup własnego lokum. Wiele osób obawia się jednak takiej decyzji. Młodzi ludzie nie dążą dzisiaj do posiadania własnego M tak jak ich rodzice. Fakt, że czasy zmieniły się diametralnie ciężko porównywać jedną kwestię do drugiej, jednak warto mieć na uwadze, że co moje to moje. Warunki kredytowania nie zmieniają się tak płynnie jednak zawsze warto mieć na uwadze to, że z czasem mogą wrócić do swojej postaci sprzed kilku lat. Wtedy były one znacznie droższe.

Finansowanie kredytu jest o tyle proste, że mniej więcej kosztuje on adekwatnie do ceny wynajmowania lokum. Jednak wynajmowanie niesie za sobą zdecydowanie mniejsze ryzyko bowiem nikt nie odbiera nam mieszkania. Młodzi ludzie boją się po prostu odpowiedzialności związanej z podpisaniem umowy kredytowej. Warunki kredytowania łączą się dzisiaj jednak z tym, że mamy mniejszą zdolność kredytową. A ta niestety wiele osób hamuje w drodze do własnego mieszkania.

Wraz z obniżką stóp procentowych zmieniły się również depozyty bankowe. Automatycznie straciły one na wartości co objawia się o wiele niższym oprocentowaniem.