Kredyt z dopłatą – kredyt preferencyjny

24 lutego
17:02 2013

Kredyt z dopłatą to inaczej kredyt preferencyjny do płacący do zadłużenia, owa dopłata wynika z programu organizowanego przez państwo bądź też unie europejską.

Sprawdźmy więc jakie kredyty to kredyty z dopłatą. Kredytami preferencyjnymi nazywamy zadłużenia na preferencyjnych warunkach spłaty, kredytobiorca otrzymuje dofinansowanie do rat zadłużenia, część wartości zadłużenia spłaca organ odpowiedzialny za dany program dopłat. Najlepszym przykładem kredytu preferencyjnego jest kredyt studencki, który działa już od lat, kredyt oferowany jest rzecz jasna studentom, których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza normy finansowej wyliczonej na dany rok.

Zadłużenie studencie wielu polskim studentom ułatwia „przetrwanie” na studiach. Preferencyjne warunki spłaty zadłużenia to bardzo niskie oprocentowanie oraz przede wszystkim rozpoczęcie spłaty długi zaczyna się dopiero dwa lat po studiach. Kredyt z dopłatą oferowany jest zarówno studentów studiów stacjonarnych i i zaocznym, niezależnie od uczelni, czy jest to szkoła państwowa czy prywatna.

Kredyt z dopłatą to również kredyt preferencyjny w programie noszącym nazwę kredytu dla młodych, zadłużenie oferowany jest małżeństwom i singlom przed 35 rokiem życia, którzy noszą się z zamiarem zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Program finansuje połowę rat zadłużenie przez pierwszych osiem lat spłaty kredytu, niemniej jednak wiąże się z nim ograniczenie wielkości kredytowanych mieszkań. Kredyt z dopłatą dla młodych wkrótce zacznie funkcjonować, zatem osoby zainteresowane powinny na razie wstrzymać się z zaciągnięciem standardowego kredytu hipotecznego.

Należy również pamiętać, że mimo iż kredyt dla młodych będzie oferował te same warunki dla każdego to jednak banki same ustalają wysokość oprocentowania, marży i wszystkich innych kosztów zadłużenia.