Kalkulator lub doradca od finansów

28 sierpnia
13:31 2012

Ostatnio pojawiła się informacja, że banki nieco łagodzą swoją politykę kredytową. Widocznie zauważyły, że wyciekają im klienci i chcą tę niekorzystną dla nich sytuację po prostu zmienić.

Prawdopodobnie również łagodzą warunki na rynku kredytów hipotecznych, co zresztą nie zmienia za bardzo sytuacji na tym rynku, ponieważ nadal jest o kredyty na zakup bądź budowę mieszkań i domów. Nieco łatwiej jest natomiast o kredyty z dopłatą rządową, chociaż po zmianach jakie rząd wprowadził w sierpniu ubiegłego roku nie było aż tak wielu chętnych do sięgania po kredyty w ramach rządowego programu rodzina na swoim. Dopiero w ostatnich miesiącach kiedy polityka banków stała się zbyt rygorystyczna dla klientów ci przypomnieli sobie o programie i zaczęli częściej sięgać po kredyty z dopłatami rządowymi.

Oczywiście aby taki kredyt otrzymać trzeba spełnić określone warunki, ale ci którzy je spełniają mają dość bogatą ofertę, ale na szczęście jest kalkulator kredytowy rodzina na swoim. Nie wszyscy jednak wiedzą co to jest kalkulator kredytowy rodzina na swoim i jak się nim posługiwać. Nie jest to jakiś wielki wyczyn wystarczy tylko wpisywać do rubryk odpowiedzi na pytania które kalkulator kredytowy rodzina na swoim zadaje i wyliczy się przybliżony koszt takiego kredytu. A to z kolei pomoże nam dobrać dla siebie jak najbardziej korzystną ofertę. Jeżeli jednak nie potrafimy tego zrobić, nie potrafimy posłużyć się tym kalkulatorek najlepiej poprosić o pomoc doradcę finansowego. Jest tych firm już sporo na naszym rynku więc nie będzie problemu z jej znalezieniem.

Najlepiej jednak posłużyć się pomocą uznanej na rynku firmy, ponieważ wtedy możemy być pewni, że dobrze nam doradzi. Pamiętajmy przy tym, że taka porada jest bezpłatna, ponieważ firma otrzyma prowizję z banku do którego klienta skierowała.