Kalkulator kredytowy dla każdego

12 lutego
19:28 2012

Czasami zdarza się, że potrzeba nam dodatkowej gotówki. Nie jesteśmy w stanie zarobić jej nawet dzięki nadgodzinom lub dodatkowej pracy. W takim wypadku musimy pokusić się o wzięcie kredytu. Tylko, do którego banku udać się, żeby kredyt ten nie był przepłaconą inwestycją?

Zamiast chodzić i pytać warto zajrzeć na strony internetowe banków, znaleźć interesujące nas oferty i porównać samemu. W dodatku możemy sami wyliczyć jaka rata będzie nas czekać jeśli już zdecydujemy się na jedną z propozycji. Wszystko dzięki programowi jakim jest kalkulator kredytowy.

Kalkulator kredytowy jest łatwym w obsłudze i niezawodnym programem, który pozwoli nam na wyliczenie wielkości poszczególnej raty oraz całkowitego kosztu kredytu. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę hasło „kalkulator kredytowy”, „kalkulator rat kredytu” lub słowa pokrewne i otworzy nam się cała lista propozycji. Tutaj wybór jest niemal nieograniczony. Możemy wybrać zatem pierwszy z brzegu lub ostatni. Efekt końcowy i tak pozostanie taki sam.

Wybrany przez nas kalkulator kredytowy zapyta nas o kwotę jaką chcemy wziąć. Później o ilość miesięcy, które będziemy spłacać pieniądze. Oczywiście nie obeszło by się także bez pytania o oprocentowanie. Ostatnie standardowe pytanie będzie polegało na rodzaju raty. Mamy tu do wyboru raty stałe lub malejące. Po wypełnieniu wszystkich pól musimy poszukać przycisku „oblicz” lub „przelicz” i poczekać na wynik.

Już po chwili dowiemy się wszystkich pożądanych informacji, niektóre kalkulatory zaoferują nam nawet rzeczywiste oprocentowanie kredytu i wykres, na którym zobaczymy udział w spłacie pożyczonej kwoty oraz odsetek.
Kalkulator kredytowy jest jak widać banalnie prosty w obsłudze i chyba wszyscy, którzy mają styczność z Internetem nie będą mieli problemu z rozpracowaniem urządzenia.