Kalkulator kredytów

14 lutego
13:10 2012

Mawia się, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Niestety dla większości z nas pewne jest to, że będziemy musieli kiedyś sięgnąć po kredyt hipoteczny.

Niestety, bo lepiej byłoby kupić dom lub mieszkanie za gotówkę, ale dysproporcje między cenami mieszkań, a zarobkami w naszym kraju, są tak duże, że dla większości z nas jest to nieosiągalne. Musimy zatem wziąć kredyt, ale żeby dobrze się do tego przygotować i nie podejmować decyzji na „gorąco” przy biurku bankowym, to warto jest usiąść w domu i samemu policzyć na co nas faktycznie stać. Kalkulator kredytów pomoże nam to zrobić.

Kalkulator kredytów nie jest już dziś narzędziem nowym, chociaż wielu z nas i tak nie miało z nim styczności. A szkoda. Jeżeli sami znajdziemy kilka najlepszych dla nas ofert i przeliczymy wysokość rat, a także całkowity koszt kredytu, to uświadomimy sobie kilka spraw. Przede wszystkim na spokojnie przeliczymy jaka wysokość raty będzie dla nas do przyjęcia. Jeśli pójdziemy do banku bez takiej wiedzy, to możemy podjąć decyzję zbyt pochopnie i ciężko nam będzie później spłacać taki kredyt przed 25 lat.

Po drugie dowiemy się, ile tak naprawdę będzie kosztował nas kredyt i wtedy przemyślimy czy nie warto jednak poczekać kilka lat i odłożyć trochę wkładu własnego, żeby oddać do banku mniej pieniędzy. W końcu po trzecie, dowiemy się, że kalkulator kredytów nie jest trudny w obsłudze i warto samemu zadbać o swoją finansową przyszłość, a nie bezgranicznie ufać i dać się kierować przedstawicielom banku.

Jeśli chodzi o dostępność, to kalkulator kredytów znajdziemy w sieci bez najmniejszego problemu i bez dodatkowych opłat. Nie szukajmy też i nie porównujmy ich zbyt długo, bo w gruncie rzeczy wszystkie pokażą nam to samo, tyle, że jedne udostępnią nam same wyliczenie, a drugie dodatkowo pokażą nam wykres symulacji kredytu.