Indywidualna ocena

20 marca
07:44 2013

Jeżeli mówimy o bankach o trudno nie mówić o kredytach, ponieważ najczęściej wybieramy się do banku po kredyt. Banki ostatnio nie maja zbyt dobrej prasy ani też opinii wśród swoich klientów.

Coraz częściej ukazują się informacje o machlojkach bankowych z ofertami reklamowymi, o naciąganiu klientów i manipulowaniu nimi. Banki są za to karane milionami złotych tylko ile na tym stracili klienci tego tak naprawdę nikt nie wyliczy. Prawda jest taka że można sprawdzić ranking kredytów, ranking kont bankowych czy depozytów ale nie ma nigdzie rankingu banków jako takich.

Nie ma rankingu banków które poważnie i przyjaźnie traktują swoich klientów, które uczciwie podchodzą do swojego biznesu. Wszyscy wiedzą że banki nie są instytucjami charytatywnymi co przecież nie oznacza że mają oszukiwać swoich klientów poprzez wstawianie do umów niedozwolonych klauzul czy innego manipulowania swoimi produktami i usługami. Najprościej byłoby przestać korzystać z usług bankowych tylko tak się niestety nie da. Jak już na wstępie zaznaczyliśmy najczęściej udajemy się do banków aby założyć konto bankowe oraz po kredyt i trzeba przyznać że banki najczęściej staja na wysokości zadania poprzez bogata ofertę.

Klienci wówczas mają niezły kłopot z wyborem na przykład najkorzystniejszego konta bankowego czy tez kredytu. Owszem można sprawdzić ranking kont czy ranking kredytów ale czy rzeczywiście pomogą nam w wyborze najkorzystniejszej oferty? Z pewnością ranking kredytów pomoże ale nie może być jedyna wykładnia ponieważ do tego typu ofert powinno się podchodzić indywidualnie. Każdy ze starających się o kredyt ma inną sytuację finansowa i rodzinną i inne zdolności kredytowe.

Dlatego powinno się wybierać jak najkorzystniejszy dla siebie kredyt a w tym przypadku sam ranking kredytów to za mało. Potrzebna jest bardziej dogłębna analiza.