Debetowe lub odnawialne

30 stycznia
10:10 2013

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że o kredyty jest teraz o wiele trudniej niż jeszcze do niedawna, że banki stawiają przed swoimi klientami starającymi się o kredyt coraz bardziej rygorystyczne warunki i że kredyty są coraz droższe.

Tymczasem wybierając dla siebie jak najkorzystniejsze oferty zawsze chcemy aby nasze kredyty były jak najtańsze. Nie jest to teraz możliwe ponieważ mogą być najtańsze ale z tych najdroższych. Ale starający się o kredyty maja nadzieję że je jednak dostana bowiem oferta kredytowa nadal jest bogata i banki nadal udzielają kredytów, ale na swoich warunkach które niekoniecznie są korzystne dla kredytobiorców.

Czasami jednak kredytami musimy się wspomagać nawet na tych niekorzystnych warunkach i nie zapominajmy, że to banki rozdają karty. Jeżeli nie mamy zamiaru ich akceptować to po prostu nie starajmy się o nie. Warto wiedzieć, że najkorzystniejszymi kredytami są kredyty poprzez karty kredytowe, ale tylko wtedy jeżeli znamy zasady korzystania z kart kredytowy i rozliczamy się w terminach określonych przez banki. Korzystne są również kredyty w ROR, na przykład tak zwane odnawialne kredyty w ROR.

Na czym polegają takie kredyty i na jakich zasadach działają takie odnawialne kredyty w ROR. Po prostu właściciel konta na które regularnie spływają określone pieniądze, na przykład wynagrodzenie, podpisuje z bankiem umowę na kredyt i jest to najczęściej trzykrotność wynagrodzenia, na rok i po roku musi kredyt odnowić albo zrezygnować. Później jeżeli bank sprawdzi że klient jest wypłacalny przesyła tylko informację że upływa termin kolejnej umowy i jeżeli kredytobiorca nie chce zrywać umowy nawet nie odpowiada bankowi a wtedy bank automatycznie przedłuża umowę. Oczywiście pobiera za to określoną prowizję.

Istnieją jeszcze debetowe kredyty w ROR, a więc jeżeli na konta, czy też na rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe wpływają regularne dochody, w właścicielom tych rachunków przysługuje debet w wysokości jednego wynagrodzenia.