Chcesz tani kredyt na 20 tys. zł? Sprawdź w tych bankach!

02 lutego
17:27 2015

Szukasz taniego kredytu na 20 tys. zł? Postanowiliśmy sprawdzić za Ciebie, które banki oferują obecnie najlepsze warunki spłaty. Wyniki analiz znajdziesz poniżej.

Banki często zmieniają swoje oferty kredytowe, w związku z czym zmieniają się również wszelkiego rodzaju zestawienia najlepszych na rynku kredytów. Banki, które miały najkorzystniejsze kredyty gotówkowe na przykład w grudniu, wcale nie muszą znajdować się w czołówce zestawień w styczniu. Trzeba na bieżąco śledzić zestawienia najlepszych ofert kredytowych przygotowanych przez porównywarki kredytowe.

Dla konsumenta najważniejszy jest koszt kredytu, poszukuje więc jak najtańszej oferty, ale nie może przy tym zapominać o warunkach kredytowania oraz spłaty kredytu. Dotyczy to także kredytu na 20 tys. zł. Warto szukać banków, które mają w swojej ofercie właśnie takie kredyty. Można na przykład postawić na oferty promocyjne, których w bankach nie brakuje. Na promocje należy jednak uważać, bowiem często banki wymagają od konsumentów, aby w zamian zakładali konta w tych bankach czy korzystali z kart kredytowych. Poza tym w umowach kredytowych mogą być zawarte inne pułapki, dlatego należy je uważnie czytać przed podpisaniem. Generalnie poszukiwania najkorzystniejszych ofert kredytowych należy zacząć od banków macierzystych, czyli od tych, w których mamy założone ROR-y czy też zdeponowane na lokatach pieniądze.

Nie tak dawno jedna z porównywarek kredytowych jako wiodący bank wskazała Deutsche Bank, który miał bardzo korzystną ofertę kredytu na 20 tys. zł na okres trzech lat, bowiem rata tego kredytu wynosiła nieco ponad 660 zł. Wymogiem udzielenia takiego kredytu były miesięczne dochody w wysokości 3 tys. zł. Bank pobierał również prowizję w wysokości 5 proc. Podobną propozycję miał ING Bank Śląski.

Warto sprawdzić najlepsze oferty kredytów gotówkowych w styczniu 2015 roku. Mają je takie banki, jak Eurobank, wspomniany już ING Bank Śląski, a także Bank Pocztowy. Wszystkie wymienione banki mają różne oferty, a najwięcej ma ich Eurobank. Tylko ING Bank Śląski nie pobiera prowizji, która na przykład w Banku Pocztowym wynosi aż 8,85 proc. Warto szukać również w innych bankach, choć przede wszystkim należy analizować oferty swoich banków macierzystych.