Banki rozdają karty

31 lipca
14:23 2012

Na rynku kredytowym od dawna trudniej jest o kredyty niż to było jeszcze kilka lat temu. Teraz odmowa kredytu to nic szczególnego, ponieważ banki są już o wiele bardziej rygorystyczne w klasyfikowaniu starających się o kredyty.

Obojętnie czy chodzi o zwykłe kredyty gotówkowe, czy też bardziej skomplikowane kredyty hipoteczne. Trzeba bowiem wiedzieć, że najczęściej nie są spłacane kredyty gotówkowe, więc na tym rynku odmowa kredytu sięga powyżej średniej. Tymczasem nie zapominajmy, że kryzys iż coraz trudniej nam żyje się, że nasza sytuacja finansowa pogarsza się, że mamy kłopoty z realizowaniem swoich płatności i że rosną nasze zadłużenia. Trudno więc się oczekiwać aby odmowa kredytu w bankach jakoś specjalnie nas zaskakiwała. Tym bardziej, że starając się o kredyty często wiemy, że nasz zdolność kredytowa jest niewystarczająca na udzielenie kredytu, a nasza historia kredytowa z pewnością do pozytywnych nie należy.

Skoro więc banki odmawiają nam kredytów zwracamy się coraz częściej do parabanków oraz lombardów. Tam odmowa kredytu praktycznie nie funkcjonuje. Jeżeli zwrócimy się o kredyt do firm pożyczających pieniądze możemy być pewni, że kasę pożyczymy. Z pewnością na o wiele gorszych warunkach niż w bankach, z pewnością będą to drogie kredyty, ale parabanki nam pożyczą pieniądze. Tylko, że taki kredyt przez lata będzie odbijał się nam czkawką. Podobnie zresztą jak w lombardach, w których zastawiamy swoje wartościowe przedmioty za udzielona bardzo krótkoterminową pożyczkę. W lombardzie odmowa kredytu owszem istnieje, ale tylko wtedy, gdy przyniesiemy do lombardu niezbyt wartościowe przedmioty.

Lepiej więc poczekać na lepszy czas i nadal starać się o kredyt w banku. Prawda jest taka, że w bankach kredyty są o wiele tańsze niż w parabankach oraz lombardach, ale i odmowa kredytu może w każdej chwilki nastąpić. Nawet jeżeli mamy dobrą zdolność kredytową, jeżeli mamy pozytywną historię kredytową, a bank dopatrzy się w naszej sytuacji jakieś nieprawidłowości może nas spotkać odmowa kredytu.