Lendico kusi pożyczkami pozabankowymi na 4,41 procent

24 marca
15:36 2015

Pożyczki pozabankowe zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów, mimo że zwykle są droższe niż bankowe kredyty. Tak jednak nie jest zawsze – Lendico kusi niskim oprocentowaniem (4,41 proc.). A co z dodatkowymi opłatami?

Lendico to platforma internetowa, która specjalizuje się m.in. w pożyczkach społecznościowych. Należy do niemieckiego funduszu Rocket Internet, który odpowiada za popularny i doskonale znany sklep internetowy – Zalando.

Lendico to narzędzie globalne o dobrej renomie. W walce o klientów na polskim rynku pożyczek społecznościowych pomaga z pewnością niskie oprocentowanie kredytów, jakie może zaoferować.

Produkty kredytowe w Lendico charakteryzują się niższym oprocentowaniem niż podobne oferty w banku. To zdecydowany atut serwisu. Portal funkcjonuje na zasadach social lending – pożyczkobiorca określa kwotę, która jest mu potrzebna a inwestorzy (inne osoby, które dysponują pieniędzmi) decydują, jaką kwotą mogą wspomóc daną potrzebę.

Serwis działa z powodzeniem w sześciu krajach. Przejrzysty mechanizm funkcjonowania i ograniczone do minimum procedury zachęcają do skorzystania z tej formy lokowania lub pożyczania środków. W Lendico można pożyczać pieniądze od innych, ale można je również inwestować poprzez pożyczanie ich pozostałym pożyczkobiorcom. Czy to jednak bezpieczne? Lendico przykłada sporą wagę do weryfikacji i selekcji osób, które są zainteresowane pożyczkami.

Portal wykorzystuje dane, które są dostępne w Krajowym Rejestrze Długów i w InfoMonitorze. Weryfikacja jest przeprowadzana na podstawie wewnętrznej procedury, jest szczegółowa i miarodajna. Po weryfikacji użytkownicy zostają przypisani do pięciu grup ryzyka. Lendico jest ukierunkowane na klientów wiarygodnych, którzy równie dobrze mogliby otrzymać kredyt w banku, ale z racji lepszej oferty wolą skorzystać z platformy pożyczkowej. To pozwala na większe poczucie bezpieczeństwa ze strony inwestorów.

Pożyczki społecznościowe są coraz popularniejsze i coraz bardziej atrakcyjne, a dzięki tak zaawansowanym platformom są również coraz bezpieczniejszą alternatywą zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i dla pożyczkodawcy.